Haber

Önder: Mahkeme tutuklama talebini reddetti ama bavulum hala kapıda.

Yeşil Sol Parti İstanbul Milletvekili Adayı Sırrı Süreyya Lider, Kobanê Davasında savcının talep ettiği tutuklama talebinin mahkeme tarafından reddedildiğini açıkladı.

‘BAGAJIM KAPIDA’

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Önder, “14 Mayıs’ta iktidar değişirse bu yargı kararları da değişir mi?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Öncelikle işin son aşamasını belirteyim. Mahkeme o talepleri reddetti. Onun için artık hakkımda tutuklama yok. O talep kalktı. Vallahi, valizi kapıya koydum. Daha çıkarmamıştım, dedim, yine de bırakın bu sistemin ne yapacağını, belli değil, orda, ayakta.”

‘SEÇİM SONUCUYLA İLGİLİ YAKIN’

Önder, Kobanê davası için “Elbette seçimin sonucunu çok yakından ilgilendiriyor” diye devam etti ve şöyle devam etti: “Bu mütalaanın açıklanmasını ve bu tutuklama talebinin yapılmasını o kadar hızlandırdılar ki, seçimle aynı zamana denk geldi. Diyarbakır’da Cumhurbaşkanlığı toplantısı… Her şeyi yok sayarak yaptılar.”

“HİÇ BİR MEP’İMİZ HAPİSHANE GÖRMEMİŞTİR”

Önder, “Seçilmiş siyasetçilerimizde neredeyse cezaevi kalmadı” dedi. .

Kobanê Davası’nın son duruşmasında savcı, aralarında Sırrı Süreyya Önder’in de bulunduğu 12 siyasetçi için tutuklanma talebinde bulununca, duruşma 3 Temmuz’a ertelendi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu