Haber

‘BİLGİ Yetenek Festivali’ öğrencileri iş dünyasıyla buluşturdu

İstanbul Bilgi Üniversitesi, “BİLGİ Yetenek  Fest”, öğrenci ve mezunları iş dünyasının önde gelen yetenek uzmanlarıyla buluşturdu. Santral bu yıl “Yetenek Arayışında” temasıylaistanbul kampüsü düzenlenen festivale 60’tan fazla yerel ve uluslararası kuruluş katıldı.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Küresel Yetenek Yönetimi Merkezi tarafından düzenlenen “BİLGİ Yetenek Festivali” farklı sektörlerden uzmanları öğrenci ve mezunlarla buluşturdu. Öğrencilere ve mezunlara yetenekleri ve hedefleri doğrultusunda geleceklerini planlamalarında rehberlik etmeyi amaçlayan festival bu yıl düzenleniyor. “Yetenek Arayışında”tema ile merkezi İstanbul Kampüsü’nde gerçekleştirildi. Festivale 60’tan fazla yerel ve uluslararası kuruluş katıldı.

Önde gelen birçok firma ve bölüm profesyoneli ile birebir tanışma fırsatı bulan öğrenciler, uzmanların bilgi ve deneyimlerinden de yararlanarak iş dünyasının beklentileri ve değişen trendler hakkında bilgi sahibi oldular. Öğrenciler özgeçmişlerini firmalara sunarak kurumları daha yakından tanıma ve açık pozisyonlar hakkında soru sorma fırsatı buldular.

Aralarında Türk Hava Yolları, Shell, Albayrak Cluster, PwC, KPMG, Liv Hospital, Hilton, Garanti Bankası, BBVA, Tabiat College ve DHL Express’in de bulunduğu 60’tan fazla firmanın katıldığı festival, öğrenciler ve mezunlar tarafından ilgiyle karşılandı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu